E-LUXFERY.cz
OBECNÉ TÉMA
ODBORNÉ TÉMA
Vyhledávání
Příspěvky uživatele
< návrat zpět
Dobrý den
Bohužel pochozí konstrukce jsou velmi speciální a obávám se, že Vám asi nikdo nebude chtít konstrukci vyrobit z Vašeho materiálu a to především z důvodů záruk.
Nicméně pro realizaci takovéto plochy doporučuji pochozí sklobetonové panely. Info naleznete také zde : http://luxfery.net/2015_www/index.php?p=pochozi-sklobetony. V případě dotazů mi klidně zavolejte . 606658030
Dobrý den
Praskání luxfer opravdu nezpůsobuje nerovnoměrná teplota. Tvárnice v průběhu roka musí obstát při rozdílech teplot min. -20 až +40 °C. To je tepelný rozdíl, který opravdu radiátorem nedocílíte. Problém je zcela určitě v celé konstrukci a jejím nesprávném provedení.( absence či špatné osazení ocelové výztuže, dutiny v konstrukci, nevhodný typ zdící malty atd.) viz. Váš druhý dotaz. Plísně jsou prakticky způsobené nevhodným osazením v závislosti na detailu napojení na obvodové konstrukce , izolace zateplení atd.
Máte pravdu ohledně tepelné izolace, která není nikterak zázračná, jak píši v jiném článku na BLOGU.
Dobrý den
Dle Vašeho popisu se jedná a klasický konstrukční problém. Praskání je způsobeno hlavně špatnou skladbou konstrukce samotné. Jak popisujete ocelové pruty jsou pouze napříč ( tedy jestli chápu dobře pouze vodorovně) a tím se celá váha okna přenáší na spodní řady, které pnutí nevydrží a praskají.Ocelové pruty se z tohoto důvodu mají instalovat i svisle právě kvůli rovnoměrnému roznesení váhy konstrukce do celé plochy okna. Zároveň je také třeba po obvodě okna vytvořit ocelový rám z prutů osazený do obvodové malty.
Řešením je zcela jistě výměna oken za nová. V tomto případě bych doporučil prefabrikované dílce - http://luxfery.net/2015_www/index.php?p=jak-stavime-luxferyBLOCK SYSTEM, které jsou vyrobeny plně v souladu s technologickými požadavky na skleněné tvárnice. Zároveň také nevykazují sebemenší dutiny uvnitř vyzdívky ( rozdíl oproti klasickému zdění), a tím nevzniká vypraskávání při zatečení vody do dutin a jejím zámrzu.
Samozřejmně Vám specialisté rádi poradí po osobním seznámení s Vaší stavbou. Okna je potom možné instalovat technikou v jednom kuse z vnější strany fasády objektu.
V případě dakších dotazů mi prosím zavolejte.(606658030)
Děkuji
Proč se obvodové sklobetonové plochy rosí a jak tomuto jevu zabránit ?
Rosení luxfer je způsobeno promrzáním sklobetonové konstrukce ve spárách mezi tvárnicemi ( nepřerušený tepelný most) a rozdílnou výší venkovní a vnitřní teploty. Velkou roli hraje také i vzdušná vlhkost v interiéru. Hodnota kdy k rosení dochází se nazývá rosný bod. Vše je dobře patrné z grafu "povrchové kondenzace"( viz .http://eluxfery.cz/index.php?p=nazvoslovi).
Ze samotné podstaty sklobetonových konstrukcí je velmi obtížné tento jev odstranit. Možné ale je posunout hodnotu rosného bodu .
To je možné udělat osazením topného tělesa na spodní hranu luxferového okna a tím vytvořit tepelnou clonu, která zároveň osouší povrch sklobetonového okna.
V případě nové výstavby je variantou použití aktivního temperování konstrukce ( např. BLOCKTHERM system) pomocí temperačních kabelů a tím i posunutí rosného bodu daleko pod -10°C).
Řešením bohužel není použití drahých tepelně izolačních tvárnic, neboť slabina je ve výplni konstrukce , tedy mimo skleněné tvárnice.